O firmie

Firma CENTROSTAL S.A. od ponad siedemdziesięciu lat zajmuje się sprzedażą hurtową wyrobów hutniczych. Długoletnie doświadczenie, szeroki asortyment oraz ogromne możliwości magazynowe wpływają na wysoką pozycję naszej firmy nie tylko w regionie świętokrzyskim ale także na terenie całego kraju.

Główne centrum logistyczne firmy usytuowane w przemysłowej dzielnicy Kielc to nowoczesna baza magazynowa o powierzchni 33 tysięcy m2, zdolna jednorazowo zgromadzić 45.000 ton wyrobów hutniczych. Poza tym posiadamy oddziały w Pabianicach, Radomiu, Rzeszowie i Sandomierzu oraz Biura Handlowe w Warszawie i Katowicach.

 

Historia firmy

Historia Firmy sięga roku 1948 kiedy to został utworzony Punkt Sprzedaży Żelaza i Stali, który dał początek działalności firmie CENTROSTAL. W 1953 roku Zarządzeniem Ministra Hutnictwa został przekształcony w przedsiębiorstwo państwowe pod nazwą Kieleckie Biuro Sprzedaży Żelaza i Wyrobów Metalowych. Kolejna zmiana za sprawą zarządzenia Ministra Przemysłu Ciężkiego z 1959 roku dała firmie nazwę Centrostal Rejonowy Oddział w Kielcach. W 1982 nazwa firmy została zmieniona na Przedsiębiorstwo Obrotu Wyrobami Hutniczymi Centrostal, w roku 1996 nastąpiło jej przekształcenie w spółkę akcyjną. Obecna nazwa ściśle oddaje jej główny kierunek działania i nawiązuje do wieloletniej historii.

Nasza misja

Być uznaną firmą handlową, sprzedającą swoim odbiorcom wyroby zgodne z ich oczekiwaniami, oraz utrzymywać klimat zaufania w stosunkach z klientami oparty o wysoką jakość, konkurencyjną cenę i dyscyplinę świadczonych usług.

Nasz cel

Być profesjonalnym dostawcą wyrobów hutniczych.

Polityka jakości

Jakość i dążenie do realizacji perfekcyjnej obsługi klienta jest celem nadrzędnym w działalności kierownictwa przedsiębiorstwa oraz wszystkich pracowników zatrudnionych w CENTROSTAL S.A.

Cele związane z polityką jakości

  • Rozwój firmy ukierunkowany potrzebami naszych klientów
  • Doświadczenie i profesjonalizm
  • Zapewnienie klientom obsługi na najwyższym poziomie
  • Satysfakcja i zaufanie klienta
  • Podnoszenie kwalifikacji pracowników i rozwój ich aspiracji w pracy dla przedsiębiorstwa